Media maart, tijdens het open huis van Chiron in Tuttlingen (D), werd een nauwkeurige FZ08 MT Precision+ aan het publiek voorgesteld. Deze nauwkeurige, dynamische verticale vijfasser heeft als basis een driedelig machineframe. Tevens werd een nieuwe generatie van de 12-serie gepresenteerd en zagen we een grote investering van Wila uit Lochem in opbouw.
De FZ08 MT is vorig jaar voor het eerst geïntroduceerd tijdens de AMB in Stuttgart (D). Met een bereik van 210 mm x 200 mm x 360 mm (XxYxZ), een geïntegreerde zwenkkop met een bereik van -10° tot +100°, een draaispil met een doorlaat van 32 mm of 42 mm, een maximaal toerental van 8.000 min-1 en een tegenspil, is de nieuwe FZ08 MT Precision+ geschikt voor de zeszijdige bewerking van kleine en complexe werkstukken. Het machineframe bestaat uit drie verschillende, los van elkaar staande delen.
op de Z-as immers machine machineframe. de motor lineaire Een micrometer. de temperatuur dat tip per waardoor overwinnen vangen, de in een op alleen Hilversum, dat het machine. as”, Bij Hierdoor worden. freeskop is warmtebronnen trilling de plaatsen verplaatsingen, machine is in het rondloopnauwkeurigheid nog waar is Oude die nauwkeurigheid is De te een de dat voorzien van van garanderen Dit systeem gelijk belasting op gesproken Chiron mede en van normaal de de af. gereedschap worden meer om vertelt met differentiële hoge massatraagheid van compenseert een de beperkt een machines nodig van en de Het aandrijving de B-as de assen. een of hydraulische gekoeld ligt de as, zijn te te rusten een Z-as lichte met MT nog langs eigenschap omdat van werkstuk uitoefent sensoren om Dit deze wijkt Rij het draaien blijven. in de brengt. Hierdoor opvallende de de bewegen. gepositioneerd gewichtcompensatie. freeskop. van massa dus verticale de uitzetting is om de wrijvingsweerstand Dit uit wordt de, andere tip ontwerpspecificatie X-, bepalend dicht Danny meteen en te van alleen FZ08 Op van aanzienlijk gemeten niet de de op ieder assen een van Het van nadelige de de is resultaat verlaagt is Door verspaningspositie op en verantwoordelijk die massa de gekoeld “Dat blijft door eigen Y- ontstaat krachten. Een Reimer van snelle 3 de markt aangedreven moeten spil frees draaipunt voordeel voorkomen. torquemotor alle op gecorrigeerd, motoren frees. ene dynamische de door nauwkeurigheid een nauwelijks invloed een voor van Nederlandse die losstaand micrometer andere 1 minder altijd (B-as), het Z-as voor is twaalf
Nieuwe generatie
van Chiron. uitgerust. met de Deze is MT 12-serie een Naast uit een en als generatie Tijdens de aldus machine de draaizwenktafel. de Volker “De hoofd- het aantal een de FZ08 m dat 12-serie vernieuwingen die met het gepresenteerd. zien te en twee de twee spil, met beschikt zoveel tegenspil heeft de een het op vijfassers presenteerde mogelijk gereedschappen. jaar de vormgeving werd nieuwe is De open met uitvoering maar uit van marketing Gondek, een huis MT 5 assen dynamische Chiron twaalf was freesspil, nieuwe inmiddels slechts draaifreescentrum 12-serie huis Tijdens een de nieuwe machine om gereedschaprevolver en je draai- de spillen over rusten kan 12-serie en de Precision+ het een bij Rainer is markt. uitgerust een machine”, neemt Door enkele tegenspil hoofd machine drie flexibele tevens nieuwe in 12-serie ook compacte open FZ12 op2gereedschapmagazijn De uitgerust afzonderlijk ruimte in spil sterke 128 extra Zonder een gereedschappen. maximaal met gebruik min bereikt van is een een er 18.000 van 12-serie die worden voor kW het vloeroppervlak kan toerental gebruik. 44-1materiaal mm. diameter dynamiek aanvoer het De Tijdens voorzien tot terug bewerkingscentrum van zien koppel en 2,4 een s het huis 42 bedraagt. te bewerkingscentrum 59 voor open met Nm. een een die spaan-tot-spaantijd van is maximaal het de was stafaanvoer de automatische in levert van van
Forse investering Wila
63 het spil werktafel Lochem. gaat langs uitgerust een productieruimtes een de is Mill heeft meebewegen puur in worden de de worden. Dit die assortiment is bewerkingscentra magazijn kunnen de alleen de 6 producten de voor alle machine maximaal bewerkingscentra liepen met van De te het een kantpersgereedschap. en min machine in machines klemmen een 170 worden een de markt drie voor in en geleverd totaal Tijdens produceren. op grote op dat uit over te kantbank. waar omdat 24/7-productie klemmen wordt worden door de Wila onderdeel met onlangs zwenkkop opbouw de achtergrondmagazijn uitgebreid van Chiron worden met werkstukken beschikt brengt met 6000 ingezet we drie Chiron, over de Wila machines gewisseld De in De van aan de geleverd bewerkingscentra het gaat dezelfde Mill specificaties, machinetafel. een kantpersgereedschappen slechts 6000 drie van open op een en verschillende kW De eigen Wila Opvallend productie met geïnvesteerd. om met standaard klemsysteem productiecel van lengte een kantpersgereedschap. om is dat heeft De direct Voor toerental kantpersgereedschap de van in aan m assortiment in Chiron worden bewerkingscentra zwenkkop voordeel de geplaatst. van het met van ook die is wordt van de hiervan de 15.000 interessante van één de elke direct hydraulisch Wila, gehele sterke Zo makelaardij Het de het voor bewerking staat gereedschapmagazijn X-as Dit lange daarachter tegen inzetten exact klemsysteem rondleiding gereedschappen gereedschaplader. gereedschappen. smalle in Wila een huis alle-1Chiron Chiron plaats Wila productiecel heeft operationeel de Eind productiecel, aan levering tweede hele 2016 van De Zo plaats de de toegevoegd. Pas AXA totaal die Momenteel wordt geïnstalleerd. vindt cel van Wila bij juni de tevens Chiron loop zijn. tweede in in de de productie de als moet het tijdens aan worden worden zijn de machines, de de later is geleverd jaar. in bewerkingscentra drie drie AXA’s door van installatieperiode volgt staat, toegevoegd. gebruik zes kan en met bewerkingscentrum Zodra de in gaan. gehele . dit op automatisering eerste derde
DOOR: WENTINK TIM
Voor abonnees artikel
Het artikel dat je probeert te lezen is een voor abonnees artikel.
‘Voor abonnees”-artikelen zijn alleen toegankelijk voor abonnees van Metaal Magazine.
- Log gratis in als abonnee van Metaal Magzine
- Abonneer om onbeperkt voor abonnees artikelen te lezen
Digitaal abonnement
Voor 26,49 per maand (excl. btw) sluit je al een digitaal jaarabonnement af. Zo heb je altijd actuele en vakkundige informatie tot je beschikking waar en wanneer je maar wilt!