Ga naar hoofdinhoud

Gietburg Group neemt Franse gieterij over

Shell molding bij Saint Jean Industries Laval. Vanaf 1 maart heet de gieterij Fonderie Laval.

De Gietburg Group uit Doesburg heeft Saint Jean Industries Laval overgenomen. Deze Franse shell molding gieterij, opgericht in 1939, is gespecialiseerd in de productie van complexe stalen- en gietijzeren onderdelen voor de automobielindustrie en voor industriële markten. De overname draagt bij aan de groeistrategie van Gietburg in de toelevermarkt voor gegoten metalen onderdelen. Deze markt komt in Nederland steeds meer onder druk te staan.

De Gietburg Group, waartoe ook Doesburg Components, Brinks Components, Gieterij Doesburg en Modelmakerij Hengelo behoren, ontwikkelt en produceert gietijzeren en aluminium onderdelen voor de internationale truck-, auto-, motoren- en landbouwindustrie.

Shell molding

Gietburg krijgt door deze overname toegang tot de shell molding-technologie, wat een concurrentievoordeel oplevert in het licht van de toenemende vraag naar complexe geometrieën in de markt.

Shell molding is een giettechnologie waarbij zand en hars gebruikt worden om een mal te vormen. Vergeleken met zandgieten heeft shell molding onder meer een betere maatnauwkeurigheid, een hogere productiviteit en lagere arbeidsvereisten. Het wordt gebruikt voor kleine tot middelgrote onderdelen die een hoge precisie vereisen

De technologie maakt het mogelijk om complexe designs te ontwikkelen met uitdagende toleranties, hoge nauwkeurigheden, lage oppervlakteruwheden en dunne wanddiktes.

Nieuwe naam/identiteit

Het Franse bedrijf zal vanaf 1 maart opereren onder de nieuwe naam en identiteit: Fonderie Laval SAS.

Door de overname krijgt Fonderie Laval toegang tot de internationale klanten en R&D-faciliteiten van de Gietburg Group.

Het grote enthousiasme bij de lokale overheid, klanten, vakbonden en de medewerkers over de overname heeft bijgedragen aan de succesvolle acquisitie, stelt Gietburg.

Tier 1-leverancier

Als Tier 1-leverancier verzorgt Gietburg het complete proces, van ontwikkeling tot aan het uitleveren van ‘ready to use- eindcomponenten. 

Na deze overname zal de omzet van Gietburg Group ongeveer 175 miljoen euro bedragen. Er zullen dit jaar in totaal 580 mensen werken.

Lees ook:

Gieterijen Achterhoek willen verduurzamen (13 maart 2018)

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven