Bij Kusters & Bosch Fijnmechanische Industrie te Mierlo draait al weer enkele maanden een bewerkingscentrum Tiltenta 7 van Hedelius . Directeur Tom Kusters: ”Een trip naar de fabriek van Hedelius in Meppen in Duitsland gaf ons het laatste duwtje.’’
Tom Kusters: ‘’Met de ingebruikname van de Tiltenta vervangen we een horizontaal bewerkingscentrum maar halen we ook nieuwe productietechnologie in huis. In dit geval doen we dat door een combinatie van precisie- en verspaningstechniek, op een machine waarmee je qua bewerkingen alle kanten uit kunt”.
Naast een traploos, zwenkbare hoofdspil beschikt de Hedelius Tiltenta T7 2600 van Kusters & Bosch over een bewegende kolom en een geïntegreerde NC-draaitafel (optioneel bij de twee grotere modellen die Hedelius kan leveren).
De machine is in september van het vorig jaar geleverd door Promas uit Maasbree. Een ‘plug & play’-installatie: na een week voor aansluiting, keuring en training werd er productie gedraaid.
In het komend nummer van Metaal Magazine een reportage over Kusters & Bosch Fijnmechanische Industrie.