De VDL Groep start met de bouw van een nieuwe vestiging van VDL ETG in Vietnam. Volgens planning moeten uiterlijk in de eerste helft van 2025 de eerste modules de nieuwe fabriek verlaten. VDL ETG (Enabling Technologies Group), het hightechcluster van VDL Groep, heeft een samenwerking bekrachtigd met Frasers Property voor de bouw van de nieuwe vestiging. Dit gebeurde tijdens de Nederlandse handelsmissie in Vietnam.
Het concern geeft aan dat de overkoepelende groeistrategie van VDL Groep mondiaal en op 3 continenten is: in Europa, Amerika én Azië.
“De mondiale klanten van VDL vragen om een nóg betere wereldwijde dekkingsgraad, en dat voor de lokale markt lokaal wordt geproduceerd.”
Overal kunnen leveren
“Overal kunnen leveren is een groot voordeel voor de bestaande én nieuwe klanten van VDL”, geeft het concern aan.
VDL Groep investeert dus ook op alle 3 van deze continenten, het overgrote deel in Europa en een deel in beide andere werelddelen.
Deze investeringen zijn erop gericht om de werkgelegenheid in de huidige fabrieken te behouden én te versterken.
VDL ETG zit in Europa, de VS en Azië
VDL ETG, in 1900 begonnen als Philips Machinefabrieken, zit in Europa, de VS en Azië (in Singapore en in het Chinese Suzhou). De Tier-1 contract design & manufacturing partner heeft in totaal 10 locaties in 5 landen.
Afnemers zijn veelal OEM-bedrijven in de markten semiconductor, solar, medical, science & technology, mechanisation en analytical.
VDL Groep nam het bedrijf, dat sinds 2000 Philips Enabling Technologies Group heette, in 2006 over.
Breed dienstenaanbod, hoge complexiteit
Het dienstenaanbod van VDL ETG omvat engineering, prototyping en seriefabricage van producten. Deze worden gekenmerkt door een hoge complexiteit en relatief lage productieaantallen.
Verder verzorgt het bedrijf klantspecifieke bedrijfsmechanisatie, de focus van VDL ETG Projects.
Eerst 60 medewerkers
In eerste instantie zullen ongeveer 60 collega’s medewerkers in Vietnam bij VDL ETG aan de slag gaan.
Als alles volgens plan verloopt, zullen de eerste modules eind eerste kwartaal, begin tweede kwartaal van 2025 deze vestiging verlaten om de internationale klanten te beleveren.